Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz. U. z 2020 r., poz. 1057, z późn. zm.) oraz art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2020 r., poz. 713 z późn. zm.) w związku z Uchwałą Rady Gminy Kowale Oleckie Nr XXII/156/2004 z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie określenia trybu i zasad postępowania w zakresie udzielania dotacji na realizację zadań własnych Gminy poprzez samorząd gminny podmiotom nie zaliczonym do sektora finansów publicznych, uchwały Rady Gminy Kowale Oleckie Nr RG.0007.157.2020 z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy Gminy Kowale Oleckie z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 rok, uchwały NR RG.0007.170.2020 Rady Gminy Kowale Oleckie z dnia 29 grudnia 2020 r. w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Kowale Oleckie na 2021 r., oraz uchwały NR RG.007.196.2021 Rady Gminy Kowale Oleckie z dnia 30 marca 2021 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Kowale Oleckie na rok 2021 zarządza się co następuje:
Wójt Gminy ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie realizacji zadań publicznych w 2021 roku przez podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych, w zakresie:
1. Działania integracyjne w formie organizacji festynów, spotkań, inicjatyw propagujących podniesienie bezpieczeństwa, „Dni rodziny”, „Czas dla rodziny” – 6 000,00 zł
2. Działalność na rzecz osób starszych i samotnych – działania integracyjne poprzez organizację festynów, spotkań i wycieczek integracyjnych – 5 000,00zł
3. Działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie – 5 000,00 zł
Podane w/w środki finansowe mogą ulec zmianie w przypadku stwierdzenia,
że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmniejszenia lub zwiększenia budżetu Gminy z ważnych przyczyn, niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu. Dopuszcza się możliwość przekazania środków finansowych
na realizację zadania publicznego w transzach.
Zadanie 1: Działania integracyjne w formie organizacji festynów, spotkań, inicjatyw propagujących podniesienie bezpieczeństwa, „Dni rodziny”, „Czas dla rodziny” – w szczególności poprzez realizację następujących przedsięwzięć:
a) organizację wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów, konkursów, wystaw, wydania publikacji promującej gminę Kowale Oleckie;
b) organizację na terenie gminy Kowale Oleckie obchodów święta miejscowości;
c) organizowanie warsztatów i kampanii społecznych propagujących podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kowale Oleckie;
d) propagowanie profilaktyki uzależnień oraz kształtowanie wśród dzieci postaw i zachowań prozdrowotnych.
Zadanie 2: Działalność na rzecz osób starszych i samotnych – działania integracyjne poprzez organizację festynów, spotkań i wycieczek integracyjnych
szczególności poprzez realizację następujących przedsięwzięć:
a) organizację wydarzeń kulturalnych, społecznych, festynów, spotkań, wycieczek integracyjnych koncertów, konkursów, wystaw;
b) organizację na terenie gminy Kowale Oleckie obchodów święta miejscowości;
Zadanie 3: „Działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.” – w szczególności poprzez realizację przedsięwzięć:
a) prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych w Olecku, związanej z organizacją w zakresie zakładania organizacji pozarządowych, pisania ofert w ramach konkursów, doradztwa księgowego oraz prawnego, doradztwo w zakresie pozyskiwania środków, wynajęciu sprzętu itp.
b) dofinansowanie projektów w ramach konkursu „DZIAŁAJ LOKALNIE” na terenie gminy Kowale Oleckie.
Zasady przyznawania dotacji:
1. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, jeśli prowadzą działalność w sferze objętej konkursem i zamierzają realizować zadania na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gminy Kowale Oleckie.
2. Zadanie wybrane do realizacji może być wykonywane przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w ramach działalności odpłatnej lub nieodpłatnej pożytku publicznego.
3. Zlecanie realizacji zadania publicznego ma formę wspierania wykonania zadania publicznego wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie jego realizacji. Zadanie realizowane w formie wsparcia jest finansowane ze środków budżetu Gminy Kowale Oleckie do 95 % kosztów kwalifikowanych (kryterium formalne niepodlegające uzupełnieniu).
4. Wkład własny oferenta może mieć formę wkładu finansowego i/ lub niefinansowego, przy czym wkład finansowy nie może być mniejszy niż 3 % kosztów całkowitych zadania (kryterium formalne niepodlegające uzupełnieniu).
5. Za wkład finansowy oferenta uznaje się:
a) środki finansowe własne;
b) środki finansowe ze źródeł publicznych, przekazanych wyłącznie na realizację dotowanego zadania, innych niż budżet Gminy Kowale Oleckie;
c) pozostałe środki finansowe.
Łączną wartość wkładu finansowego organizacja pozarządowa/ inny podmiot zrównany wskazuje w pkt V.B.3.1. (Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego/ Źródła finansowania kosztów realizacji zadania/ Wkład własny finansowy) oferty. Natomiast w pkt IV.2. (Charakterystyka oferenta/ Zasoby kadrowe, rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystywane do realizacji zadania) oferty wpisuje wartość wkładu finansowego w realizację zadania, włącznie z podaniem źródła finansowania i jego wysokości.
6. Wkład niefinansowy stanowi wniesienie w szczególności wkładu osobowego (praca społeczna członków organizacji pozarządowej/ innego podmiotu zrównanego, świadczenia wolontariuszek i wolontariuszy). Łączną wartość wkładu niefinansowego organizacja pozarządowa/ inny podmiot zrównany wskazuje w pkt V.B.3.2. (Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego/ Źródła finansowania kosztów realizacji zadania/ Wkład własny niefinansowy (osobowy i rzeczowy)) oferty. Natomiast w pkt IV.2. (Charakterystyka oferenta/ Zasoby kadrowe, rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystywane do realizacji zadania) oferty wpisuje odrębne wartości każdego ze wskazanych wkładów w realizację zadania, włącznie ze sposobem wyceny ich wartości.
7. Nie dopuszcza się wyceny wkładu rzeczowego oferenta w kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego.
8. W przypadku, gdy organizacja pozarządowa i inny podmiot zrównany wskaże w ofercie wniesienie do wartości zadania wkładu osobowego oraz wkładu finansowego i nie wyceni ich wartości odrębnie w pkt IV.2 oferty, będzie zobowiązana(y)
do uzupełnienia tych informacji po rozstrzygnięciu konkursu, w przypadku wyboru zadania do realizacji, np. w aktualizacji oferty.
9. Wniesiony do zadania wkład osobowy, stanowiący nieodpłatne świadczenia wolontariuszek/ wolontariuszy lub pracę społeczną członków organizacji na rzecz zadania, powinien być udokumentowany przez organizację pozarządową/ inny podmiot zrównany poprzez np. porozumienie z wolontariuszką/ wolontariuszem, kartę pracy wolontariuszki/ wolontariusza, oświadczenie o wniesieniu pracy społecznej przy realizacji zadania. Wkład osobowy w realizacji zadania powinien być udokumentowany przez organizację pozarządową/ inny podmiot zrównany poprzez zawarcie porozumienia
z wolontariuszką/ wolontariuszem zgodnie z art. 44 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) – pisemne porozumienie jest obowiązkowe w przypadku świadczeń wolontariuszki/ wolontariusza wykonywanych przez okres dłuższy niż 30 dni. Karta pracy wolontariuszki/ wolontariusza powinna zawierać obowiązkowo: imię i nazwisko wolontariuszki/ wolontariusza, nazwę zadania, wymienione czynności wykonywane przez wolontariuszkę/ wolontariusza, liczbę przepracowanych godzin
z terminem wykonania świadczenia, poświadczenie wykonywanej pracy wolontarystycznej przez osobę uprawnioną do reprezentacji organizacji pozarządowej/ innego podmiotu zrównanego.
10. Zadanie publiczne nie może być realizowane w ramach prowadzonej przez organizację pozarządową/ inny podmiot zrównany działalności gospodarczej.
11. Zadanie nie może w żadnej części być już finansowane z budżetu Gminy Kowale Oleckie w ramach innych konkursów lub trybów udzielania dotacji, w tym z budżetów jego jednostek organizacyjnych.
12. Dotacja nie może być wydatkowana na dofinansowanie inwestycji.
13. W przypadku zadeklarowania w ofercie zamiaru pobierania wpłat i opłat
od uczestniczek/ uczestników zadania organizacja pozarządowa/ inny podmiot zrównany jest zobowiązana(y) wskazać dokument, z którego wynika zakres prowadzonej działalności odpłatnej pożytku publicznego (w części VI. oferty (Inne informacje)). Jest to warunek oceniany na etapie oceny formalnej oferty. Brak podstaw prawnych prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego będzie skutkowało odrzuceniem oferty na etapie oceny formalnej (kryterium formalne niepodlegające uzupełnieniu).
14. Oferent wypełnia w ofercie dane, o których mowa w części III. pkt 6 (Opis zadania/ Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego). Niewypełnienie danych spowoduje odrzucenie oferty na etapie oceny formalnej (kryterium formalne niepodlegające uzupełnieniu).
15. Kalkulacja przewidywanych kosztów zawarta w ofercie musi być czytelna i logiczna, spójna z planem i harmonogramem działań. W zestawieniu kosztów należy szczegółowo wykazać koszty realizacji poszczególnych działań i koszty administracyjne. Wydatki przedstawione w zestawieniu kosztów muszą znajdować pełne uzasadnienie w opisie działań.
16. Realizując zadanie publiczne organizacja pozarządowa/ inny podmiot zrównany będzie miał(a) prawo dokonywać przesunięcia pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów zawartych w zestawieniu kosztów realizacji zadania w wysokości do 20 % bez zgody Wójta Gminy Kowale Oleckie (z wyłączeniem wzrostu wynagrodzeń).
17. W ofercie muszą zostać wypełnione wszystkie rubryki. W przypadku pól, które nie dotyczą danej oferty, należy wpisać „nie dotyczy” lub przekreślić pole.
18. W części VI. oferty (Inne informacje/ 3. Inne działania, które mogą mieć znaczenie przy ocenie oferty, w tym odnoszące się do kalkulacji przewidywanych kosztów oraz oświadczeń zawartych w sekcji VII.) należy również dokładnie opisać formy promocji zadania i Gminy Kowale Oleckie.
19. Oferent musi złożyć właściwe oświadczenia zawarte w części VII. oferty, tj. należy skreślić niewłaściwe odpowiedzi i pozostawić prawidłowe.
20. Oferent musi złożyć pozostałe oświadczenia zawarte w części VIII. oferty z zakresu przetwarzania danych osobowych oraz kwalifikowalności VAT.
21. Środki z przyznanej dotacji mogą być przeznaczone wyłącznie na pokrycie kosztów wynikających bezpośrednio z realizacji zadania.
22. Środki pochodzące z dotacji Gminy Kowale Oleckie nie mogą być wykorzystane na:
1) dotowanie przedsięwzięć, które są dofinansowane z budżetu Gminy Kowale Oleckie lub jego funduszy celowych na podstawie odrębnych przepisów;
2) pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć;
3) wydatki inwestycyjne;
4) zakup budynków lub lokali, zakup gruntów;
5) zakup środków trwałych;
6) działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego;
7) udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym lub prawnym;
8) działalność polityczną lub religijną.
23. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznaniem dotacji w oczekiwanej wysokości.
24. W przypadku, gdy wnioskowana w ofertach kwota dofinansowania przekroczy wysokość środków przeznaczonych na wsparcie ww. zadania, zastrzega się możliwość zmniejszenia wysokości wnioskowanego dofinansowania, stosownie do posiadanych środków.
25. Jeżeli wysokość przyznanej dotacji jest niższa niż wnioskowana w ofercie, oferent jest zobowiązany do dokonania korekty kosztorysu.
26. W przypadku zmniejszenia kwoty dotacji w stosunku do wnioskowanej, oferent może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania lub wycofać ofertę.
27. Zlecenie zadania i udzielenie dofinansowania następuje z odpowiednim zastosowaniem przepisów art. 16 ust. 1, 2-6 ustawy dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz. U. z 2020 r., poz. 1057, z późn. zm.).
28. Dotacja zostanie przyznana na podstawie wybranej oferty i zawartej umowy wraz z obowiązkiem rozliczenia się po zrealizowaniu zadania.
29. Wzór umowy o realizację zadania publicznego jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).
30. Uruchomienie środków na realizację zadania następuje na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Kowale Oleckie reprezentowaną przez Wójta i Skarbnika Gminy Kowale Oleckie a podmiotem, którego oferta została wybrana.
31. Wójt Gminy Kowale Oleckie może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, iż rzeczywisty zakres realizowanego zadania znacząco odbiega od opisanego w ofercie, podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolności do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
32. Pozostałe zasady przyznawania środków finansowych określają przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (j.t Dz. U. z 2021 r. poz. 305), ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (j.t Dz. U. z 2021 r. poz. 217 z późn. zm.) oraz inne przepisy prawne
Termin i warunki realizacji:
- 1. Zadanie musi być wykonane w całości w 2021 r., tj. do 31.12.2021 r., w terminie wskazanym w ofercie.
- 2. Zadanie może być realizowane w terminie poprzedzającym rozstrzygnięcie konkursu przez Wójta Gminy Kowale Oleckie, nie wcześniej jednak niż od 1 stycznia 2021 r., z zastrzeżeniem, że z dotacji mogą być wydatkowane środki finansowe
na koszty związane z jego realizacją powstałe od dnia podpisania umowy. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji zadania, w tym przeznaczenie dotacji, reguluje umowa pomiędzy Gmina Kowale Oleckie a organizacją pozarządową i innym podmiotem zrównanym.- 3. Czas realizacji zadania powinien obejmować okres przygotowania i przeprowadzenia zadania wraz z jego rozliczeniem. Należy w nim także uwzględnić czas na dokonanie wszystkich płatności związanych z realizacją zadania, tj. faktur/ rachunków
wraz z opłaceniem zobowiązań podatkowych i składek na ubezpieczenie społeczne. Niedokonanie ww. płatności w terminach poniesienia wydatków określonych w umowie skutkuje zwrotem dotacji. - 4. Oferta powinna być skierowanaw maksymalnym stopniu do mieszkanek
i mieszkańców Gminy Kowale Oleckie, a także musi dotyczyć zadań realizowanych
na terenie lub na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gminy Kowale Oleckie. - 5. Przy planowaniu zadania będącego przedmiotem oferty organizacja pozarządowa/ inny podmiot zrównany powinna w opisie zadania umieścić informację na temat sposobu jego realizacji, np. zastosowania alternatywnych form działań, w kontekście stanu epidemii/ zagrożenia epidemiologicznego w kraju.
- 6. Organizacja pozarządowa/ inny podmiot zrównany, w realizacji zadania będącego przedmiotem oferty, powinna/ powinien dążyć do zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062).
- 7. Organizacja pozarządowa oraz inny podmiot zrównany, realizując zadanie publiczne, jest zobowiązana(y) do gromadzenia, przetwarzania i przekazywania danych osobowych osób, których te dane dotyczą, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2016 nr 119 poz. 1 z późn. zm.).
- 8. Zgodnie z art. 14 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie dwie lub więcej organizacje pozarządowe lub inne podmioty zrównane mogą złożyć ofertę wspólną. Prawa i obowiązki wynikające ze złożenia oferty wspólnej są określone w art. 14 ust. 3-5 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- 9. Zadanie określone w ofercie powinno być realizowane z należytą starannością zgodnie z warunkami określonymi w ogłoszeniu o konkursie, ofercie i umowie.
- 10. Oferta musi być zgodna ze wzorem, określonym w załączniku do niniejszego |Zarządzenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Kowale Oleckie w 2021 r.Ofertapowinna także zawierać informacje zawarte w art. 14 ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm.).- 11. Podpisy pod ofertą, załącznikami i oświadczeniami zawartymi w ofercie składają osoby upoważnione do składania oświadczeń woli zgodnie z danymi z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub zgodnie z innym dokumentem potwierdzającym status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących. Jeżeli osoby uprawnione
nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem
i nazwiskiem z zaznaczeniem pełnionej funkcji.W razie zaistnienia zmian upoważnień w trakcie procedury wyłaniania ofert do realizacji należy niezwłocznie, w formie pisemnej, poinformować o tym fakcie Wójta Gminy Kowale Oleckie. - 12. Do oferty należy dołączyć następujące załączniki:
- 11. Podpisy pod ofertą, załącznikami i oświadczeniami zawartymi w ofercie składają osoby upoważnione do składania oświadczeń woli zgodnie z danymi z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub zgodnie z innym dokumentem potwierdzającym status prawny podmiotu i umocowanie osób go reprezentujących. Jeżeli osoby uprawnione
- 3. Czas realizacji zadania powinien obejmować okres przygotowania i przeprowadzenia zadania wraz z jego rozliczeniem. Należy w nim także uwzględnić czas na dokonanie wszystkich płatności związanych z realizacją zadania, tj. faktur/ rachunków
1) kopię, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną/ osoby upoważnione, aktualnego statutu organizacji pozarządowej oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie;
2) kopię, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną/ osoby upoważnione, aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego rejestru lub ewidencji potwierdzający status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących.
- 13. Oferent zobowiązuje się do osiągnięcia na zakończenie realizacji zadania publicznego założonych w ofercie rezultatów i działań.
- 14. Zadanie uznaje się za zrealizowane, jeżeli oferent zrealizuje minimum 95 % założonych w ofercie rezultatów.
- 15. Nieosiągnięcie zakładanych rezultatów i niezrealizowanie wszystkich zaplanowanych do realizacji działań może rodzić konsekwencję proporcjonalnego zwrotu środków.
O zwrocie środków zadecyduje analiza przeprowadzona pod kątem:
1) czy nieosiągnięcie rezultatu/ niezrealizowanie wszystkich działań jest z winy organizacji/ innego podmiotu zrównanego czy z przyczyn obiektywnych; jeżeli miały miejsce przyczyny obiektywne uzasadnione w sprawozdaniu lub wystąpiły ryzyka wskazane w ofercie, wówczas taka informacja może stanowić podstawę
do akceptacji realizacji rezultatów w mniejszym zakresie;
2) czy nieosiągnięcie rezultatu/ niezrealizowanie wszystkich działań wpływa na koszty jednostkowe; jeżeli tak, to proporcjonalnie zostanie obniżona należna kwota dotacji.
- 16. Organizacja pozarządowa i inny podmiot zrównany posiadająca(y) uprawnienia
do odliczania podatku naliczonego VAT wykazuje w kosztorysie zadania koszty kwalifikowane netto (z wyjątkiem kosztów, w odniesieniu do których nie przysługuje jej prawo odliczania podatku VAT w całości lub w części), a oferent nieposiadający takiego uprawnienia – w kwotach brutto. - 17. Wójt Gminy Kowale Oleckie ma prawo żądać innych dokumentów i wyjaśnień od organizacji pozarządowej oraz innego podmiotu składającej(go) ofertę.
Termin i sposób składania ofert:
1. Oferty należy przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy w Kowalach Oleckich, ul. Kościuszki 44, 19-420 Kowale Oleckie lub złożyć osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy w Kowalach Oleckich do 02 czerwca 2021 r. do godz. 15:30 (decyduje data wpływu) w formie pisemnej na obowiązującym wzorze w zamkniętej, opisanej kopercie według schematu: nazwa oferenta z adresem; dane kontaktowe oferenta – mail i telefon z dopiskiem „Otwarty konkurs ofert: „tytuł zadania publicznego”.
2. Wzór oferty jest określony w załączniku do niniejszego ogłoszenia otwartego konkursu ofert 2021.
3. Oferta z załącznikami, które zostały złożone na nieobowiązujących wzorach, złożone po terminie (decyduje data wpływu oferty do Urzędu), nie będą rozpatrywane.
Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru ofert
1. Otwarcie ofert nastąpi 07 czerwca 2021 roku o godz. 1200. Ogłoszenie zawierające rozstrzygnięcie konkursu zostanie umieszczone na tablicy ogłoszeń, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Kowalach Oleckich oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy w Kowalach Oleckich w terminie 7 dni od otwarcia ofert.
2. Informacje szczegółowe i dokumenty dotyczące konkursu dostępne są :
Tomasz Kosobudzki – Podinspektor Referatu Infrastruktury, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy w Kowalach Oleckich. Pokój nr 12, ul. Kościuszki 44, 19 – 420 Kowale Oleckie, tel. 664 062 466.
3. Wstępnej oceny formalnej i merytorycznej dokona Komisja konkursowa powołana odrębnym zarządzeniem Wójta Gminy Kowale Oleckie.
L.p. |
Kryteria formalne |
TAK |
NIE |
1. |
Oferta jest złożona przez kwalifikującego się oferenta |
|
|
2. |
Oferta została złożona terminowo i w odpowiednim miejscu |
|
|
3. |
Oferta jest złożona na właściwym druku, jest kompletna i posiada wszystkie wymagane załączniki |
|
|
UWAGA!
1) Oferta spełniająca wszystkie kryteria oceny formalnej poddawana jest ocenie merytorycznej.
2) Oferty nie spełniające wszystkich kryteriów formalnych nie są dalej rozpatrywane
L.p. |
Kryteria oceny merytorycznej |
Ilość punktów do przyznania |
Ilość punktów przyznana |
1. |
Zgodność oferowanego zadania z zadaniami |
0 – 5 |
|
2. |
Doświadczenie w realizacji podobnych zadań |
0 – 5 |
|
3. |
Jakość przygotowanego projektu: zrozumiały, przejrzysty i kompletny opis działań, realistyczny i efektywny budżet |
0 – 10 |
|
4. |
Atrakcyjność oferty: program, baza, kadra, uczestnicy |
0 – 30 |
|
5. |
Środki finansowe na realizację zadania pozyskane z innych źródeł (jaki stanowi to procent ogólnych kosztów projektu) |
0 – 40 |
|
6. |
Koszt realizacji projektu w przeliczeniu na osobę, ilość osób korzystających z projektu |
0 – 10 |
|
|
Razem |
100 |
|
Zrealizowane zadania publiczne i dotacje przekazane podmiotom należącym do sektora finansów publicznych i podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych na ich realizację w roku 2020:
1. Działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.:
Stowarzyszeniem Gołdapski Fundusz Lokalny z siedzibą w Gołdapi - „Konkurs Działaj Lokalnie 2020” kwota dotacji 3 000,00zł.